Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów dostosowujemy się do wymagań jakie stawiają przed nami rodzice najmłodszych pociech.
Dzięki współpracy z dietetykiem dbamy o zapotrzebowania każdego dziecka. Zdajemy sobie sprawę iż możliwość ingerencji rodzica w układane przez nas menu odgrywa ważną rolę, dlatego też naszym celem jest współpraca z rodzicami i ich wymaganiami dotyczącymi diety dzieci zarówno pod kątem zdrowotnymi jak i wyznaniowymi.
 
Proponowane przez nas diety to:
  1. Dieta bezcukrowa - skierowana jest dla diabetyków, ale także dla dzieci objętych wysokim ryzykiem wystąpienia cukrzycy. Zwracamy również dużą uwagę na indeks glikemiczny posiłków, unikając poddawania obróbce surowców. Nie używamy cukrów, miodu i innych produktów zawierających substancje słodzące. Z należytą uwagą przyrządzamy posiłki zapoznając się ze składem każdego używanego produktu.

  2. Dieta bezglutenowa - jest dla dzieci cierpiących na celiakię, nadwrażliwość na gluten bądź mających alergię na gluten. Ważne jest by unikać nawet minimalnych dawek tego składnia z proponowanych diet. Przygotowując posiłek używamy produktów, zawierających oznaczenie bezglutenowe. Wiemy jak ważne jest przestrzeganie tej reguły i stosujemy się do niej z największą uwagą.

  3. Dieta bez cytrusów - skierowana jest dla dzieci, które mają alergię na owoce cytrusowe. Dieta ta polega na wyeliminowaniu z jadłospisu wszelkich produktów zawierających nawet w minimalnych ilościach owoce cytrusowe. Dbamy o zapoznanie się ze składem każdego produktu, gdyż nawet minimalne ilości owoców cytrusowych mogą spowodować duże problemy zdrowotne dzieci.

  4. Dieta bezmleczna - przeznaczona jest dla dzieci, które cierpią na nietolerancję laktozy bądź mają alergię na białko mleka krowiego. Stosujemy przetwory z kozy, mleka sojowe i kokosowe. Proponujemy dużo warzyw, owoców, wszystkie rodzaje kaszy czy też humus.

  5. Dieta bezjajeczna - skierowana jest dla dzieci, które cierpią na alergię związaną z białkiem jaja kurzego. Z diety dziecka eliminujemy wszystkie produkty, które zawierają ten składnik i zastępujemy go czym innym.

 
Zdajemy sobie sprawę z faktu, iż dzieci mogą mieć uczulenie na kilka składników. Nie jest dla nas problemem łączenie ze sobą diet. W swojej ofercie posiadamy również inne diety.